Спас за мажите! 5 пози кои гарантираат максимална издржливост во кревет (ИЛУСТРАЦИИ)

4 март, 2021
Zenamuskarac

Променете нешто во сексот

Ако имате проблеми со предвремена ејакулација, не грижете се, секогаш постои решение.

Прво, обидете се да се опуштите и да ја искористите максимално предиграта.

Обидете се да не се оптеретувате со бројки, минути или секунди.

Второ, променете нешто – и одлична идеја е да користите пози за кои сексолозите велат дека гарантираат најголема издржливост во кревет.

Каубојка

Класична поза, во која таа е горе додека мажот лежи на грб. Во оваа поза, мажот и ја предава целата контрола на жената и најважно е партнерот да ја ограничи вашата, и подеднакво да се посвети на нејзиното задоволство.

И оваа позиција овозможува длабок продор, и сигурно ќе ги задоволи обете страни.

Лажица

Поза во која и двајцата партнери лежат на страна, а мажот е зад дамата. Предноста на оваа поза е што ја ограничува пенетрацијата кај мажите и потешко е да стигне до „точката без да застане“.

Од друга страна, положбата на лажицата е идеална за жени и стимулација на Г-точката. Исто така, ова е поза што ја обожаваат повеќето парови, бидејќи овозможува голема блискост.

Лице в лице

Слично на лажица, но партнерите тука се лице в лице – дамата ја крева десната нога и ја става околу бедрото и му дозволува на партнерот да навлезе.

Двајцата партнери ја контролираат длабочината на пенетрација, и во согласност со нивните желби, тие можат да го забават или забрзаат ритамот.

Јаб-Јум

Варијанта на поза на лотос во која маж седи на работ на креветот или на подот, а неговата партнерка се спушта одозгора во неговиот скут и ги обвива нозете околу него.

Оваа поза е доста барана за него, но истовремено овозможува максимална интимност и можност да ги набљудувате реакциите на вашиот партнер од блиску.

Мисионерска поза (но без пенетрација)

Дамата лежи на креветот, а мажот е од горе, но тука нема пенетрација, тој веќе го трие задниот дел од пенисот со нејзиниот клиторис. Совршен избор за мажи кои имаат проблеми со предвремена ејакулација, бидејќи овде можат многу полесно да ја контролираат нивната возбуда.

Оваа поза е исто така многу стимулативна за жените.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi