СПРЕЧЕТЕ ГИ ФЛЕКИТЕ ОД ПОТ: Погледнете 3 начини како да ги тргнете трагите на потење од облеката

6 април, 2021
shutterstock_577603714_1000x0

Понекогаш игнорирањето е злато. Кога нема да забележите дека имате дамки од пот, тогаш е во ред, можеби никој нема ни да ги види – што е реткост. Но, кога ќе ги забележите, што е секогаш така, вие не само што сте засрамени, туку и повеќе почнувате да се потите поради тоа. Тоа е незапирлив круг на срам и потење.

За среќа, постојат начини на кои можете да ја избегнете оваа ситуација. Со овие три професионални совети, ќе можете да престанете да правите дамки од пот и да бидете безбедни секогаш кога ќе излезете некаде на топло време!

  1. Бебешка пудра

Бебешка пудра можете да ставите на фустаните така што ќе ја нанесете на местото каде што треба да биде пазувата и ќе ја испеглате. Прашокот ќе биде бариера што нема да дозволи да се формираат дамки. Направете го ова пред секое облекување и нема дамки!

  1. Тупфери – абсорбери

Апсорберите или тупферите се одлична работа за секој што го има овој проблем. Едноставно залепете го абсорбентот на маицата што ја носите, во областа на пазувите и дамките нема да можат да се формираат, бидејќи абсорбентот ќе апсорбира сè. Можете да изберете од оние со мирис или со додавање на пудра.

  1. Памучни кошули

Памучни кошули или какви било памучни маички што можете да ги носите под „главната“ блуза или кошула се исто така одличен начин да ја задржите потта од нив – маица што сакате сите да ја видат. Памучната долна кошула ќе ја впие вишокот пот и ќе ја заштити другата кошула од дамки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi