Спречете ги на време: Повеќето луѓе ги прават овие грешки на почетокот на врската

10 септември, 2021
profimedia-0179469563-1536x1024

Не заземајте одбранбен став

Сите правиме грешки.

Како секојдневно, така и во врската.

Меѓутоа, на почетокот на самата врска често се случуваат необични ситуации и грешки.

Новата врска е и забавна и страшна, љубовниците сакаат да се сретнат и да видат во која насока оди врската, но тие се малку исплашени, бидејќи понекогаш не знаат како да се однесуваат.

Со други зборови, грешките во раната фаза се тешки, бидејќи љубовниците не се познаваат доволно добро и газат во темница, и не се сигурни каква е личноста на другото лице. Поради тоа, некои луѓе брзо ја прекинуваат врската во првата фаза и не сакаат да вложуваат дополнителен напор.

Одбранбен став

Кога штотуку се отворате за некого во нова врска, може брзо да започнете да ги браните вашите ставови или однесување, ако вашиот партнер каже нешто негативно. Како и да е, одбраната не е продуктивна затоа што е важно и двајцата да сте отворени за мислењето на другото лице и да зборувате смирено за тоа. Ако некое лице не ги почитува вашите ставови или е лицемер, тогаш можеби е подобро да не бидете во вашиот живот.

Однесување на социјалните мрежи

Повеќето луѓе имаат потреба да ја објават својата нова врска пред целиот свет. Сепак, социјалните мрежи во првите денови на љубовна врска можат да бидат многу непријатна и опасна област.

Покажување несигурност

Несигурноста може негативно да влијае на почетокот на врската. Има многу сива зона на почетокот на врската, и тоа природно може да резултира со сомнеж или неизвесност на двете страни. Не треба да се срамите да зборувате за какви било сомнежи или грижи, но не е фер да ги процените вашите несигурности и да се нафрлите на новиот партнер ако тој не направил ништо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi