Спремете ги овие две парчиња гардероба за идната есен: Кој би рекол дека ќе се носат преку ден?

1 септември, 2021
c497c8e34c1dcf9f75a5c734c42fbfae3380d4c8

Полека, но сигурно доаѓа есен, што значи помалку сонце и бои. Сепак, модата е тука да го промени тоа!

Есенските денови се совршени за светки, бидејќи можат да го фатат секој сончев зрак! Светките не се само за забави, туку и дневна варијанта. Друг голем тренд оваа есен е кадифеното или плишаното.

Блуза со светки

Заборавете на црното, бидејќи е за вечер. Бидете имагинативни и изберете беж, шампањски бои или светки со принт. Веселата маица која блеска одлично оди со фармерки, здолништа со плиси, па дури и тренерки! Комбинирајте свила, шифон, но и потешки материјали со светки.

Фустан со светки

Не, не е само за вечер! Ако не е црно, можете да го носите преку ден. Високи чизми и краток фустан со преклоп или балетанки и миди фустан. Дури и сребрените нијанси можат да се спојат со земјени бои. На тој начин, ќе бидете ѕвезда на есенскиот ден.

Кадифена јакна

Сомот е одличен материјал, носталгичен и луксузен. Тој е по потекло од Египет, но стана супер-популарен во Европа. Жена облечена во кадифе изгледа романтично и сонливо. Кадифена јакна или фустан одлично оди со памук, волна, но и свила. Користете земјени бои и оставете ја фантазијата да дивее.

Плиш ги слави 80 -тите години на 20 век, затоа изберете поголеми парчиња облека што паѓаат опуштено по телото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi