СТИЛИСТОТ НА КИМ КАРДАШИЈАН открива трик за како подолго да ни остане косата чиста и убава

2 јуни, 2021
6829036903b47931eccd030fe41bd9a1abc14c98

Ким Кардашијан со текот на годините промени многу фризури, од долга во кратка, темно црна до ледена русокоса …

Потребно е многу напор да се задржи нејзината коса убава, дневните снимања и честите промени на бојата влијаат на нејзиниот изглед. И бидејќи тие, како и сите нас, споделуваат заеднички проблеми во врска со некои влакна.

Прекумерното миење може да биде голема пречка за одржување на рамнотежата на маслото, што е исклучително важно за долготраен сјај и избегнување на брзото опаѓање на косата.

Познатиот фризер Крис Аплетон, кој соработуваше и со Џенифер Лопез – објасни за Harpers Bazaar UK дека кога станува збор за криење на мрсна коса, Ким Кардашијан не посегнува по стајлинг производи, па дури и какви било производи.

Тој советува дека, ако сакаме да не ја миеме косата секој ден. ние само треба да правиме ниска пунџа.

Тој исто така забележува дека користи само шампони без сулфат кои се неопходни за одржување на сјај и боја.