Sвезда од филмови за возрасни откри која е НАЈГОЛЕМАТА грешка што ја прават паровите во кревет

8 февруари, 2021
Seksi-devojka-3-1536x1024

Едно нешто може да го олесни сексот за многу парови

Кога станува збор за сексот, порно актерките обично даваат најпрактичен совет, што е сосема разбирливо.

Порно ѕвездата Дејзи Морган изјавува дека најголемата грешка што ја прават паровите во кревет е тоа што многу жени одбиваат да користат лубриканти, па водењето љубов може да биде малку непријатно за нив поради потешката пенетрација.

Исто така, сексот може да предизвика триење или иритација, а тоа не е чувството што го сакате кога водите љубов со партнерот.

Дејзи вели дека не користела лубриканти се додека не започнала да работи во порно индустријата и дека сега не може да замислува секс без нив.

„Верувам дека има чудна предрасуда кај жените кои користат лубриканти – тоа е показател дека стареете. Погрешно! Без оглед на возраста, нивото на хормонот или влажноста, дополнителното подмачкување никогаш не е лошо. Тоа го прави водењето љубов многу попријатно “, објасни Морган.

Таа додаде дека има многу различни видови лубриканти, така што секоја жена може да го најде оној кој ѝ одговара, а Дејзи смета дека најдобрите се на база на вода.

Интересно е и да се погледне што покажува истражувањето – 65% од жените користеле лубриканти барем еднаш, а 20% од нив редовно ги користат.

Околу 70 проценти од мажите користеле лубриканти барем еднаш, а 25 проценти од испитаниците ги користат редовно за време на сексот.

Интересно е што повеќе од 50 проценти од испитаниците од двата пола, кои редовно користат лубриканти, велат дека е полесно да се постигне оргазам…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi