ТАЈНАТА НА ВИТКАТА ЛИНИЈА НА ЛЕЈДИ ДИ: Лесните, а ефикасни тренинзи ќе ве воодушеват!

9 август, 2021
profimedia-0220394743

Иако важеше за модна икона и жена со стил, а нејзините изданија се инспирација за жените ширум светот, има уште една работа на која треба да внимаваме кога станува збор за покојната принцеза Дијана.

Таа секогаш беше во одлична физичка форма и имаше беспрекорна линија. Иако генетиката делумно придонесе за нејзиниот фантастичен изглед, тренингот исто така одигра многу голема улога.

Џени Ривит, на која ѝ ја довери оваа задача, одлучи да сподели со читателите на Дејли Мејл каква врска имале и која програма за вежбање одговарала на нејзиниот клиент.

Во текот на седум години, меѓу нив две се разви пријателство, многу поискрено и лично од формалната врска што Дијана ја имаше во дворот, и што воопшто не ѝ се допаѓала.

КАКО ИЗГЛЕДАЛ РЕЖИМОТ НА ВЕЖБАЊЕ НА ДИЈАНА?

Степ аеробикот популарен во последните две децении од минатиот век, како и кардио вежбите, беа незаменлив дел од нејзиниот тренинг. Покрај тоа, принцезата Дијана вежбаше со трчање и долги прошетки што особено ги сакаше. Како мајка на две момчиња, таа имаше полни раце работа, но не дозволи тоа да и пречи.

Интересно е тоа што Џени Ривит во неа всади љубов кон возење ролери, на кои често се возеше.

Princeza Diana voljela je trenirati

Секој што го пробал барем еднаш, знае колку се добри за затегнување на мускулите, особено на нозете, а за да се одржи рамнотежата, рацете исто така се ангажирани.

ДИЕТА

Во гореспоменатото интервју, Џени Ривит, исто така, се осврна на нарушување во исхраната, кое исто така се споменува на серијата „The Crown“. Принцезата ѝ се довери и призна дека боледува од булимија, па затоа нејзиниот тренинг бил вентил во тешките животни моменти.

Посветеноста на вежбање ѝ помогнало не само да остане убава и во форма, туку и да се чувствува подобро одвнатре.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi