Темните очи, блескавиот тен и природните усни не излегуваат од мода: Ова се трендовите кои се потполно ИН за есента 2021-ва!

28 август, 2021
326714_shutterstock-603418379_ff

За помалку од еден месец, доаѓа есента и со тоа трендови што ќе го придружуваат периодот на паѓање на лисјата и мирување на природата. Целата индустрија за убавина и мода ги подготви своите колекции кои ќе одговорат на предизвиците на сезоната што доаѓа.

Така, секој нов тренд или носи некаква иновација или оживува стари работи што можат да се прилагодат на денешната мода и убавина. Покрај облеката, трендовите ги следи и индустријата за шминкање, па затоа ви ги пренесуваме трендовите за шминкање за есента 2021 година:

  • Природни веѓи – овој тренд веќе некое време ги заменува ретко чупаните и уредни веѓи. Значи, ова не значи дека секој е должен да го следи трендот на природни веѓи, но оние што го сакаат овој израз се добредојдени да го земат во есента 2021 година.
  • Сјаен тен – како веѓите, светлиот тен е нешто што е под сечија кожа веќе некое време и го најде своето место меѓу љубителите на шминката.
  • Темни усни – потемни кармини во нијанса на скапани цреши, бобинки, или потемни нијанси кои веќе некое време се сметаа за тренд што нема да се вратат под инвазијата на nude усните, повторно доаѓаат кај нашите гости.
  • Ајлајнер во разни бои – новина што се појави во светот на шминката е токму ова. Ајлајнерот повеќе не е нужно поврзан со црно, туку со разни светли нијанси, како на пр. портокалова, жолта и други.
  • Темни очи – кога велиме темни очи мислиме на темно моливче за очи, кое и покрај растечкиот тренд – ајлајнер во сите бои успеа да го задржи своето место, што овој пат ќе го подели со креон што ќе му помогне да одговори на новитетите што доаѓаат од есента, и тоа е врамено око – само рабовите на горните и долните очни капаци.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi