ТЕСТ ЗА БРЕМЕНОСТ СО ПАСТА ЗА ЗАБИ: Едни се воодушевени, а други мислат дека е комплетна глупост!

8 април, 2021
shutterstock_1180984957_1000x0

Најсигурен начин да се утврди бременоста е секако преку HCG во крвта (хормон наречен хуман хорионски гонадотропин).

Покрај тоа, постојат алтернативни методи како што е тестот за бременост што можеме да ги купиме во која било аптека и кои се покажаа точни.

Сепак, дали некогаш ви се случило да откриете дали сте бремени со паста за заби?

Како што се очекуваше, мислењата на луѓето тука се поделени – некои сметаат дека се работи за целосна глупост, додека други тврдат дека овој метод е сигурен.

Во античко време, нашите баби немаа можност да купат тестови за бременост кои денес постојат во аптеката.

Поради тоа, тие биле подложени на некои други методи за да откријат дали се бремени. Сепак, ова сигурно не значи дека овој тест со паста за заби е точен и прецизен, но е интересен за многу жени.

Бидејќи се лесно достапни, секогаш се препорачува да го купите вистинскиот тест за бременост во аптека или, во договор со вашиот лекар, да направите тест преку HCG во крвта и урината, бидејќи тоа се тестови кои се стопроцентни сигурни.

HCG се наоѓа и во крвта на жена која формирала плацента и во урината. За да направите тест за бременост со паста за заби, потребни ви се две чаши за урина. Можете да ги набавите во која било аптека и тие се многу пристапни.

Trudnica Trudnoća Ultrazvuk

Потоа мокрете во една чаша, и истурете малку паста за заби во другата. Не користете шарени пасти, многу е важно да биде целосно бела. Полека додадете ја урината во чашата, а потоа промешајте. Важно е количината на урина и паста да биде еднаква. Почекајте 5 минути. Се верува дека жената е бремена ако содржината на чашата стане пенлива и синкава.

Тестот за бременост работи на истиот принцип: HCG, во контакт со паста за заби, создава хемиска реакција и станува син.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris