Тие се ПОСТОЈАН ПРОБЛЕМ на сите жени кога ќе помислат на лето: Решете се од СТРИИТЕ со помош на овие состојки!

20 април, 2021
shutterstock_1253828524

Веднаш штом ќе помислите на лето и убаво време, првото нешто што им паѓа на ум на жените е – што ќе правам со стриите? Овој проблем кој ги мачи сите може лесно да се реши.

Тие се јавуваат поради различни фактори – по големо слабеење, зголемување на телесната тежина, но често се јавуваат и за време на бременоста. Сепак, слабите луѓе исто така можат да ги имаат, поради неправилна диета.

За среќа, многу природни мелеми можат да помогнат во решавањето на овој проблем.

Овие мелеми се нанесуваат по туширање со нежно триење на кожата со кружни движења. Ако редовно ги користите најмалку 2 месеци, ќе забележите дека стриите полека исчезнуваат.

kupanje

Балсам со масло од кајсија

половина чаша шеа путер
половина чаша кокосово масло
6 лажици масло од јатка од кајсија
половина лажичка сушен корен од ѓумбир

kajsije

Подготовка:

Ставете го исушениот ѓумбир и маслото од кајсија во сад, почекајте да се загрее и држете го на средна ниска температура 30 минути, така што ѓумбирот ќе ги ослободи сите свои лековити својства.

Потоа процедете, а потоа вратете го маслото во тавата и додадете шеа путер и масло од кокос. Загревајте додека не се стопи и добро промешајте. Кога ќе добиете мелем, тргнете го од шпоретот и истурете го во стаклени тегли да се стврдне.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi