ТИЕ СЕ СОВРШЕНИТЕ НАСЛЕДНИЧКИ НА НАЈУБАВАТА КРАЛИЦА: Летиција ги научи своите ќерки што е стил!

4 јули, 2021
252975_profimedia0619158747_ls (1)

Церемонијата на доделување на наградите „Princess of Girona“ се одржа во Барселона. Шпанската принцеза Леонора, ќерка на кралицата Летиција и кралот Фелипе Шести, ја носи титулата почесен претседател на организацијата и оваа година таа лично ги додели наградите.

„Princess of Girona“ е приватна организација основана во 2009 година. Го поддржува професионалниот и личен развој на младите во Шпанија и, меѓу другото, започнува бројни програми што го поттикнуваат вработувањето на младите.

Принцезата Леонора е наследничка на круната и идна кралица на Шпанија, поради што сè повеќе учествува во службените должности на нејзините родители, заедно со нејзината сестра Софија.

Kraljica Leticija

Во пресрет на церемонијата на доделувањето, кралскиот пар и принцезите се сретнаа и со поранешните добитници на наградите, а потоа се упатија кон церемонијата. Исто како кралицата Летиција, принцезите носеа различни комбинации на облека за овие два наврати, а корисниците на социјалните мрежи позитивно го коментираа нивниот стил.

Kraljica Leticija

Шпанските принцези секогаш се облечени соодветно на нивната возраст и нивната мајка не принудува премногу сериозни и строги комбинации за нејзините ќерки. Многумина коментираа како војвотката и војводата од Кембриџ треба да и се обраќаат на неа.

Kraljica Leticija

За своето прво појавување, кралицата Летиција носеше прекрасен светло виолетова миди фустан украсен со кристали и едноставен појас што дополнително ја истакна нејзината тенка половина. Таа носеше златни сандали со тенки ремени на високи потпетици.

Kraljica Leticija

За второто појавување, кралицата Летиција избра женствен тегет фустан и салонки во боја на кожа.

Принцезите Софија и Леонор се појавија во романтични фустани во сини нијанси кои совршено одговараат на нивната возраст.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi