ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК ЗА СОВРШЕНО ИЗМИЕНИ АЛИШТА! Ако го додадете овој зачин во машината за перење, сите дамки ќе исчезнат

3 август, 2021
303492_biber-2_f

Дали знаевте дека црниот пипер ги отстранува дамките подобро од кој било детергент за перење? Иако звучи неверојатно, овој трик навистина функционира

Имено, додека темната и шарена облека го губи својот сјај со секое перење, белата облека добива жолти или сиви дамки. Црниот пипер е оној кој ги отстранува.

Како функционира овој трик?

Истурете 1 лажица мелен пипер во центрифугата и измијте ги алиштата на најниска температура. Биберот никогаш не треба да се истура во делот за детергент, туку само во барабанот.

Црниот пипер делува во барабанот како „средство за брусење“ што ги отстранува остатоците од детергентот од конецот на ткаенината. Овие остатоци се причината зошто боите избледуваат со текот на времето, односно зошто облеката ја менува бојата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi