Како до убави гради само за еден месец? Совети и препарати за нега на градите!

23 јануари, 2021
122332_bra-2306600-1920_f

Производи за нега кои можете сами да ги направите, вежбањето и пливањето прават чуда за изгледот и здравјето на градите. Само редовната нега може да обезбеди деликатната кожа на градите да остане мазна, цврста и убава, а програмата за нега која треба да се спроведува уредно и трпеливо, ќе придонесе за тоа.

Убавите гради не се само дар на природата, туку и резултат на редовна и соодветна грижа со препарати што можете да ги направите дома. Секако, не можете да ја промените формата на градите, но ќе ја направите кожата мазна, ќе го зајакнете сврзното ткиво и ќе спречите предвремено доделување на градите.

Може да ги видите првите резултати од оваа програма по еден месец.

Туширање и млеко од мајоран

Туширајте ги градите со ладна вода секое утро. Ако ви е тешко да се навикнете, постепено намалете ја температурата на водата секој ден, и по неколку дена нема да ви биде тешко да ги туширате градите со ладна вода две минути. Млазот за туширање не треба да биде силен и не треба да биде насочен кон самите брадавици. Потоа, исушете ги со мека крпа, а потоа истријте го млекото од мајоран, што ја освежува кожата.

ПРЕПАРАТИ ЗА НЕГА

* МЛЕКО СО МАРОЈАН

Измешајте лажица сецкан свеж мајоран во 250 милилитри млеко. Истурете во шише и протресете го пред употреба. Подмачкајте ги градите наутро и по ваш избор и навечер.

* БАДЕМОВО МАСЛО

Измешајте лажичка масло од бадемво 10 лажици масло од маточи а. За мазна кожа, подмачкајте ги градите навечер пред спиење.

* ЕКСТРАКТ НА РАСТАВИЦА

Направете подготовка за обликување со ставање лажица раставица во чаша врела вода, покријте и процедете по 10 минути. Измешајте лажица тинктура од невен и една жолчка од јајце во четири лажици од овој чај. Нанесете го овој мелем на градите навечер.

* ЛАВАНДА ЗА ЧИСТЕЊЕ

Истурете лажица лаванда врз чаша врела вода, покријте ја и по 10 минути процедете. Измешајте две лажици од овој чај во цврсто изматени белки и намачкајте ги на кожата на градите. По пет минути исплакнете со млака вода.

* КРЕМ ОД ПАВЛАКА

Во 50 милилитри шлаг измешајте две лажици чај од слез. По чистењето, нанесете ја кожата навечер.

ЛАВАНДА ЗА ЧИСТЕЊЕ

За вечерна нега, можете да изберете помеѓу истото млеко, бадемово масло, што ја прави кожата мазна, или екстракт од раставица, кој ги обликува градите и ја зајакнува кожата, во зависност од тоа што и е потребно на вашата кожа. Еднаш неделно, треба да ја чистите кожата на градите и деколтето со подготовка на лаванда и белка од јајце, со што ќе се отстрани слојот на мртвите клетки на кожата. После тоа, нанесете павлака на градите, бидејќи на тој начин кожата најдобро ќе ги апсорбира сите корисни состојки.

ПРАВИЛА ЗА ЗДРАВИ ГРАДИ

  • Градникот е неопходен за секого. Без разлика дали градите се мали или големи, градникот треба да го носат многу млади девојки, а задолжителен е за време на спортски активности.
  • Мал градник или оној што не одговара на обликот на градите, па ги затегнува, воопшто не треба да се носи бидејќи придонесува за побрзо опуштање на градите.
  • Кога купувате градник, проверете дали тој навистина ја исполнува намената. Тој не треба да ги држи градите над рамената, туку да ги поткрепува под нив. Многу е важно градникот да одговара на формата на самата дојка.
  • Наглото слабеење ги ослабува и потпорното и сврзното ткиво и затоа градите ја губат формата. Ако веќе сте на диета, тогаш таа мора да биде избалансирана, а во исто време треба да правите вежби за зајакнување на мускулите на градите. Во секој случај, треба да јадете многу свежо овошје и зеленчук, здрави протеини и производи од цели зрна. Задолжително е да се земат два литра вода или незасладени билни чаеви.
  • Со секојдневни вежби, доколку имате можност, барем еднаш неделно треба да пливате еден час.
  • Ако ги сончате градите, направете го тоа многу внимателно и умерено. И секако, секогаш заштитувајте ја кожата со крема за сончање.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris