Не се допаѓате на фотографиите? Со овој едноставен трик ќе изгледате добро на секое селфи!

16 февруари, 2021
profimedia-0523933371

Со овој трик на фотографиите ќе изгледате порелаксирано, послабо и помладо.

Позирање на фотографии или барање прав агол и гримаса, е непријатност за многумина. Дури и кога мислите дека ја совладавте вештината за совршено селфи, може да има простор за подобрување.

За среќа, постои брз и лесен трик што ќе направи да изгледате фотогенично на секоја фотографија, и сè се сведува на вашиот јазик.

Имено, ако го ставите јазикот на непцето, веднаш до забите, вашата насмевка ќе изгледа многу поприродно и опуштено.

Покрај тоа, вашето лице ќе изгледа потенко бидејќи го стега вратот, што го прави целото лице да изгледа ‘извајано’ и помладо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi