ТОКСИЧНИ ВРСКИ: Зошто мудрите жени остануваат во нив?

29 март, 2021
o

Зошто мудрите и силни жени остануваат во врски што не им носат апсолутна среќа што ја заслужуваат? Не мислиме на злоупотреба во врска што треба веднаш да се пријави и санкционира, но односите во кои некој ве манипулира, не ви пружа доволно внимание и убов.

Многу луѓе сметаат дека останувањето во лоша врска е знак на слабост, но тоа е само илузија на рутина и страв од осаменост. Завршуваме во токсични врски затоа што го игнорираме црвеното знаме што предупредува дека нашиот партнер не е вистинскиот.

Истражувањата покажаа дека величествените, паметни и исклучително успешни жени се во неквалитетни односи од следниве причини:

  1. Силните жени даваат се од себе во сите аспекти на животот, вклучително и во врските

Тие се навикнати на напорна работа и напор да се исплатат. Не дозволуваат да пропаднат и често се убедуваат дека раскинувањето е нивно промашување. Инвестираа толку многу што не сакаат да се откажат. Тие стануваат спасители на незрел човек наместо да се спасат од лошата врска.

  1. Емотивна стапица

Кога станува збор за врските, ние честопати повеќе се фокусираме на емоциите отколку на логиката. Емоциите се она што не спречува да излеземе од нездрава врска.

  1. Тешко е да ги прифатат промените

Mудрите жени не сакаат често да ја менуваат околината и затоа се одлучуваат да останат во токсична врска.

Што треба да направат силните жени?

Ако не сте подготвени да заминете, вашиот партнер нема да има мотивација да се промени. Не чекајте да се промени. Прифатете дека сте во нездрава врска. Кажете му на вашиот партнер како се чувствувате, бидејќи само врската заснована на вистината е вистинска врска.

Вие заслужувате да имате квалитетна врска и да ве сакаат, и ако вашиот партнер не ви ја даде, продолжете!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris