Топ 5 секс пози во кои е докажано дека жените најмногу уживаат

1 април, 2021
san

Меѓу многуте пози, жените претпочитаат лажичка, каубојка и стоење во кои  клиторисот е директно стимулиран, па патот до оргазмот е полесен

Освен мисионерската, ова се пози во кои жените велат дека најлесно и најчесто доживуваат кулминација:

Стоечки

Оваа поза е идеална за насочување на Г-точката на жената, крајното место за задоволство лоцирано на предниот ѕид на вагината. Без разлика дали мажот целосно ја држи жената во воздухот, или ако разликата во висината е малку помала за да може да стои со едната нога, додека другата ја држи партнерот, оваа поза овозможува длабока пенетрација и овозможува уште поинтензивен оргазам .

Лажица

Оваа поза е идеална за т.н. мрзлив утрински секс, а неговата предност е што со многу малку движење и напор обезбедува извонредна стимулација и на жената и на мажот. Во „лажицата“ и мажот и жената се свртуваат на страна, а тој лежи зад неа и продира позади. Ако ги собере нозете, триењето и удобноста за него се зголемуваат, а во исто време подобро ги стимулира клиторисот и Г-точката.

Исто така, мажот може дополнително да го стимулира клиторисот со неговата слободна надлактица. Ако жената го свитка грбот, тоа ќе му овозможи подлабока пенетрација од повисок агол, така што неговите колкови и движења ќе се движат од нејзините колена кон нејзиниот задник, а не обратно.

Каубојка

Позата во која е жената горе, без оглед дали е свртена кон својот партнер или му го свртува грбот, е идеална за жени кои сакаат да го контролираат темпото на секс. Му остава на мажот слободни раце со кои може да го стимулира клиторисот, и покрај тоа, многу е возбудливо заради уникатниот поглед на „акција“. Оваа поза е идеална ако приоритет е задоволството отколку романтиката и нежноста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi