Топ 6 романтични бикини за дамите со облини: Во нив ќе се чувствувате како кралици на плажата

7 јули, 2021
shutterstock1591440640-815x458

Време е на годишни и летни одмори, затоа треба да изберете костим за капење во согласност со вашата фигура.

Ако сте украсени со вистински женски облини, не мора да се одлучите исклучиво за едноделни костими за капење – можно е и бикини. Ова лето, костими за капење со цветен дезен се полн погодок, но и со мали исечоци, како и светло обоени.

Доколку имате малку поизразен стомак, успешно ќе го покриете со избор на бикини со длабок долен дел, а различните тропски дезени, како и контрастот на боја се хит.

  1. Скријте ги посилните раце

Варијантата со карнери околу рамената може да послужи и како летна маица. Долниот дел од костимот за капење убаво ќе ги прегрне малку пошироките колкови.

  1. Темните гаќи и топ со животински принт се добитна комбинација

Заедно со темниот долен дел, добар животински отпечаток ќе изгледа одлично. Дополнителен бонус со ова бикини е тоа што го крие салото на грбот.

  1. Нагласете ги градите, скријте го стомакот

Костим за капење во една портокалова боја ќе одговара на тенот. Засилувањата под градите и ременот кој е лесно врзан за половината, ќе направат да изгледате модерно.

  1. Ако имате посилни надлактици и стомак …

Комплетен хит оваа сезона е дводелниот костим за капење во боја на сонцето со интересен горен дел. Длабоките гаќички го покриваат стомакот, а спуштените карнери на горниот дел од бикини ги маскираат пошироките надлактици.

  1. Тропска кралица

Тропски мотиви на горниот дел со маслинесто-зелен длабок долен дел се одличен избор за ова лето. Накитот дополнително ќе ја нагласи оваа комбинација.

  1. Половината и градите во преден план

И, конечно, секогаш привлечен костим за капење во цветен дезен со мали исечоци ќе ја покаже вашата романтична природа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi