ТОПЛО-ЛАДНО! За кулминација која ќе ја запомните до крајот на животот, 4 предлози за предигра од соништата!

22 јануари, 2021
Seks-1-1536x1024

Единствената граница е вашата имагинација

Добрата и сензуална предигра е предуслов за оргазам од соништата, а се што ви треба е малку фантазија.

Списокот на игри што можете да ги испробате во кревет е скоро бесконечен, но сега ќе се фокусираме на промена на температурата!

Да, добро прочитавте – идејата е да експериментирате со топли или ладни работи.

Промената на температурата драстично ја менува секоја предигра, зависи од вас да ја оставите фантазијата дива а ние само малку ќе ја скокоткаме вашата фантазија.

Топло чоколадо

Направете топло чоколадо, оставете го да се олади малку (задолжително проверете на кожата на вашата рака ако е доволно ладено пред употреба), па прелијте го преку ерогените зони на вашиот партнер – градите, стомакот, прстите. Тргнете го чоколадото полека со устата и јазикот.

Коцки лед

Иако звучи како клише од еротски филмови, употребата на коцки мраз е една од најинтересните сензации. Секако, оваа варијанта не одговара на сите, но ако сакате вашиот партнер нежно да го масирате со коцки мраз и да ги стимулира вашите чувствителни делови од телото, уживањето е загарантирано. Дали некој го спомна филмот „Девет и пол недели“?

Топло-ладен орален секс

Ако сте паднале во рутина во спалната соба, овој предлог нема да остави никого рамнодушен. Пред орален секс, изронте малку мраз и ставете го во уста, тоа ќе го сруши вашиот партнер од нозе.

Подеднакво добра е идејата што вклучува топла стимулација – пијте топол чај или чаша топла вода, а потоа преминете на акција.

Туш

Да, знаеме – за некои, сексот под туш е најдоброто нешто на светот, а за други прилично трауматско искуство (постојан страв од лизгање, непријатна позиција…). Сепак, возбудливата предигра со употреба на туш при нежно „масирање“ на гениталиите со вода е сосема друга приказна.

Во зависност од тоа што најмногу ви се допаѓа, можете да комбинирате ладна, а потоа топла вода или обратно, за да го зголемите интензитетот на стимулација.