Тргнете ги годините од лицето: Јапонска маска која ќе ви го препороди лицето!

18 август, 2021
Opera Snapshot_2021-08-18_010025_www.alo.rs

Јапонките се познати по нивната извонредно чиста и сјајна кожа. Изгледа дека не знаат за брчките, и максимално се грижат за грижата за лицето.

Состојките во оваа јапонска маска ги чистат порите и и даваат на кожата многу влага и со тоа го забавуваат стареењето.

Потребно е:

1/4 мелено авокадо (најдобро е да се направи пире со вилушка),
сок од еден лимон,
половина лажица маслиново масло,
лажица мед.

Авокадото ја храни и ја храни кожата. Лимонот делува како пилинг и ја осветлува кожата. Маслинското масло длабоко ја чисти и ја храни кожата. Медот има антиинфламаторно дејство и ги отстранува мртвите клетки од кожата.

Како се применува?

Измешајте авокадо, лимон и мед во една чинија. Пред да ја нанесете маската на лицето, натопете крпа во топла вода, а потоа држете ја на лицето 2 до 3 минути. Ова ќе помогне да се отворат порите. Потоа нанесете ја маската на лицето, прстите или четката. Облечете стара маица или ставете крпа на градите во случај дел од маската да ви се лизне од лицето. Оставете ја маската да стои на лицето 10 до 15 минути или додека не се исуши. Исплакнете ја маската со топла вода. Нанесете серум или хидратантна крема на лицето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi