ТРИ ХИТ МОДЕЛИ НА ПАТИКИ ЗА ЕСЕН: Совршен избор со најпопуларните панталони!

30 септември, 2021
259387_profimedia0633164786-1_ls (1)

Последните неколку модни сезони јасно покажаа дека е време да се каже збогум на тесните фармерки некое време. Дефинитивен тренд се панталоните со широки нозе, а таквите модели се претставени од бројни брендови во нивните најнови колекции.

Сепак, панталоните со поширок крој бараат и промена на обувки, и овие три модели на патики ќе им стојат совршено!

Платнени патики

Класичните модели на патики, како вечните старки, многу често излегуваат под нозете на широките панталони. Се прашувате зошто? Бидејќи патиките од платно датираат од 90-тите, од времето кога владееја и модели со панталони со широки нозе, овие два модели совршено се надополнуваат. Комбинацијата ќе биде многу тренди ако се одлучите за високи модели на патики, но и за оние модели со подебел ѓон. Имено, токму таквите патики се одлични ако вашите панталони се малку подолги.

Бели ретро патики

Класичните бели патики се секогаш добар избор, дури и под широки панталони. Комбинацијата на светли патики и панталони во светла нијанса, како валкана бела, е особено ефикасна. Крајниот резултат ќе биде неверојатно шик. Покрај белите, измиени панталони, светло сините модели, исто така, добро ќе одат со ретро патики.

Спортски патики

Ниту еден модел на патики оваа есен не е толку популарен кај инфлуенсерите на Инстаграм како моделот на спортски, малку мажествени патики, а љубителите на модата најчесто посегнуваат по сивите модели или оние со сиви детали. Изгледаат одлично со панталони со широки нозе бидејќи на целата комбинација и даваат модерен и спортски изглед во исто време. Покрај тоа, ако изберете многу тренди кожени панталони со широки нозе во светли бои, оваа комбинација на облека ќе добие елегантен допир.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris