Трик кој ќе ве избезуми: Еве како сите обувки да ви бидат отпорни на дожд (ВИДЕО)

12 март, 2021
c8d906ccea6bf2fb8681ef3a856306e23b11e2d0

Дождот и одењето на работа или во град сигурно не е совршена комбинација

Првото нешто на што помислуваме кога ќе видиме дожд е да понесеме чадор и да избереме соодветни обувки за да не ни се навлажнат стапалата. Сега ќе ви откриеме трик што ќе ги направи сите чевли водоотпорни.

Сигурно многу пати сте посакале да ги носите омилените чевли во комбинација на облеката, а потоа сфативте дека врне, дека не се водоотпорни и дека и покрај желбата да бидете модерни, и во тон, нозете ќе останат влажни цел ден. Сè што ви треба е пар чевли што сакате да ги носите, фен за коса и пчелин восок.

Ако немате пчелин восок, ќе ви послужи и свеќа, само проверете дали е бела, за да не ви ги обои омилениот пар чевли. Постапката е многу едноставна. Истријте ги чевлите со свеќа многу внимателно од сите страни, а потоа исушете ги. Кога сте сигурни дека восокот се стопил и влегол во сите пори, оставете ги чевлите да се исушат неколку минути. Сега се подготвени да излезат на дожд, а оваа постапка можете да ја направите и со кожа и платно, и со антилопни чевли.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris