Трик што ќе ве ВООДУШЕВИ: За густи веѓи ви треба само САПУН (ВИДЕО)

21 септември, 2021
5a1f6298b530ca7601e7b0128cc43ca8ac2e3372

Овој совет за убавина ќе биде особено корисен за дамите со тенки веѓи, кои копнеат за погуст изглед.

Како што модата се менува од година во година кога станува збор за гардеробата, така и трендовите за убавина се променлива категорија. Веѓите тенки како линија некогаш беа популарни, додека во последниве години во тренд се густите и природни веѓи.

Од таа причина, многу дами сакаат природно подебели веѓи, па се обидуваат на различни начини да постигнат таков изглед. Сепак, не сите методи се подеднакво успешни, а некои се дури и болни.

Во прилог на производите за убавина и шминка како што се сенки за очи и моливи, четки и трајни или полутрајни тетовирани веѓи, пополни веѓи може да се постигнат на многу поедноставен и безболен начин – и тоа со сапун.

Се препорачува да купите сапун за чувствителна кожа, со цел да избегнете можни алергии и иритации.

За почеток, земете го омилениот молив или сенка за веѓи и обликувајте ги на вообичаен начин. Потоа исчешлајте ги. Потоа навлажнете го сапунот и четкајте го сапунот со четка за веѓи, но внимавајте слојот да биде тенок.

Четкајте ги веѓите нагоре, а потоа во насока во која растат влакната. Не заборавајте да го чешлате горниот дел од веѓите, а кога ќе ја добиете саканата форма и густина, истапкајте ги веѓите со прстите и готово – резултатот ќе ве воодушеви.

Во видеото подолу можете да видите како всушност изгледа тоа во пракса.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris