Дали имате проблем со митисери? Еве го решението! Ослободете се од нив со само ТРИ ЧЕКОРИ!

1 мај, 2021
100904_miti_f

Ако имате проблем со црни точки т.е митисери на носот и сакате да се ослободите од нив што е можно поскоро, еве неколку совети

Повеќето жени имаат проблем со црни точки на носот т.е митисери и користат разни скапи пилинзи за да се ослободат од нив. Ова е секако најевтиниот и најлесниот начин да се ослободите од црните точки во само три чекори. Еве како.

Сварете вода и испарете го веќе измиеното лице преку сад со топла вода максимум 10 минути. Запомнете дека за овој метод на чистење, потребно е да се покрие главата со крпа, така што пареата е насочена кон лицето. Она што следи е чистење на носната област со пилинг направен од лажичка сода бикарбона и лажичка вода. Масирајте го носот со оваа смеса 3-5 минути, по што ќе го исплакнете лицето со вода.

За крај потребни ви се изматени белки, кои ќе ги нанесете на пределот на носот и околу него и ќе го покриете размачканиот дел со исечена лента тоалетна хартија. По неколку секунди, ставете го остатокот од белката од јајцето преку лентата, а потоа почекајте добро да се исуши. Кога ќе ја отстраните лентата, вашата кожа ќе биде мазна и без црни точки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi