Едноставна рутина за нега на кожата Жизел Буншен: Познат модел открива трикови за здрава кожа во 40-тите

26 февруари, 2021
zizel

За убава кожа не и треба многу, а доказ за тоа е оваа позната манекенка која изгледа феноменално дури и на четириесет години и вели дека немала ниту една пластична операција. Ако сте во возраста на Жизел, или им приоѓате, тогаш знаете дека промените во кожата се неизбежни и се повеќе се забележуваат. Познатата манекенка живее на Флорида, а нејзината кожа е изложена на сонце повеќе од кога било.

За новите пеги не се грижи премногу и таа вели дека стареењето е прекрасен природен дел од животот. Сепак, таа ја менуваше својата рутина за нега на кожата со текот на годините и кога погледна наназад, рече дека сега се чувствува пријатно и со својата кожа и е благодарна за секоја година што ја живеела. Нејзината рутина за „нега на кожата“ е прилично едноставна. Таа го мие лицето со вода и понекогаш прави пилинг по потреба. Секоја вечер, ставете го кремот на лицето и околу очите. Производот без кој не можете да живеете е серумот „Dior Capture Totale Super Potent“. И тоа е тоа. Дали би се обиделе да се негувате како Жизел?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi