Еве неколку трикови како да имате чиста коса за само неколку секунди – БЕЗ МИЕЊЕ!

7 октомври, 2021
profimedia-0422510875

Како валканата коса секогаш да изгледа чисто?

Колку пати ви се случило валканата коса да ви ги уништи плановите? Веројатно многу пати. Сега со нашите совети и трикови повеќе не треба да се грижите за валканата коса.

Валканата коса често може да го расипе целокупниот изглед, а не е лесно секогаш да имате чиста и заносна коса.

Не сте секогаш во можност да ја измиете косата пред да излезете од дома, дури и ако вашата коса е долга, ќе ви треба многу време и напор, а знаеме дека во современиот свет, времето е проблем број еден.

Шампон за суво миење

Сигурно сите сте слушнале за сув шампон. Во случај да ви пречи валканата коса, тој ќе ви биде најдобар пријател. Сувиот шампон е вашиот најдобар пријател во тие денови на неизмиена коса.

Ништо не делува како магија на вашата валкана коса, како сувиот шампон. Едноставно испрскајте ја на вашата коса, вклучувајќи го и коренот, а потоа исушете ја и ќе бидете изненадени од тоа колку свежа и убава изгледа вашата коса.

Бебешка пудра и какао

Бебешката пудра нѐ спасува од потење, но и во случај на валкана коса. Натопете неколку грама во малку памучна вата и ставете ја на коренот, со лесни движења, спуштете го прав до целата должина на косата.

Ако сте бринета или потемни тонови, можете да направите мешавина од пудра и какао во прав што ќе ги користите за овие цели. Пудрата ќе ја освежи вашата коса, а поради какаото, вашата коса ќе мириса цел ден.

Прекумерно миење

Не е препорачливо да ја миете косата секој ден, бидејќи на тој начин можете да ги убиете природните масла што ги имате на вашата коса, а кои ни се потребни за да ја одржуваме нашата коса здрава и сјајна.

Значи, ако сте во можност, не ја мијте косата постојано. Колку е подолго растојанието од миење до миење толку помалку ќе биде мрсна и ќе го продолжите времето помеѓу две миења.

Врзување коса

Ако не сакате да ја изложите косата на освежувачи, секогаш можете да ја врзувате во опашка или пунџа.

Пунџа и висока опашка никогаш нема да излезат од мода!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris