Фризура која ги брише годините: Ако се ишишате вака, ќе изгледате помладо

30 август, 2021
Screenshot 2021-08-30 141808

Време е да експериментирате

Станува збор за таканаречен француски боб, кој е идеално решение доколку сакате да постигнете бунтовен и шик изглед.

Од другите боб фризури, францускиот се карактеризира со должина на коса до усните и рамни шишки веднаш над веѓите. Токму поради должината, оваа фризура ги нагласува јагодиците и ги истакнува очите.

Ќе го освежи вашето лице и ќе му даде младешки изглед, па затоа е идеален за жени над 40 години.

Најчесто се носи неуреден за да се постигне „кул“ и бунтовен изглед.

Овој начин на стилизирање на косата беше особено актуелен во текот на дваесеттите и 30 -тите години на минатиот век.

Ќе изгледа одлично на дами со овално и лице во облик на срце, додека оние дами кои имаат тркалезно лице треба да го избегнуваат, бидејќи тоа ќе направи да изгледаат пополни во лицето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi