Холивудската маска чини 40 денари, веќе ги имате состојките, а по 20 минути, ЛИЦЕТО ќе ви биде прекрасно

15 февруари, 2021
Group women with  facial mask.

Дури и античките Египќани, Грци и Римјани љубоморно ги чуваа тајните рецепти за убавина, сакајќи тие секогаш да бидат негувани и сјајни. Денес може да звучи чудно да се каже дека дури и во тоа, одамна, маската за лице беше многу важна ставка во животот на многу жени.

Подготовка:
Сварете го компирот со лушптаа, па излупете го, изгмечете го и измешајте го со малку свежо млеко и жолчка. Додадете многу малку вода и оставете ја малку да се загрее, а потоа нанесете ја маската на лицето и ставете салфетка над неа. Извадете ја смесата по 20 минути, исплакнете ја со топла вода, а потоа буквално туширајте го лицето со ладна вода. На тој начин, вашата кожа ќе оживее – ќе изгледа освежено и ќе биде поеластична.


Но, сега веќе нема тајни, па лесно можете да „украдете“ некои корисни совети за разубавување. Важно е само да ги нанесете маските на добро исчистено лице, по можност навечер, пред спиење. Повторете го третманот еднаш неделно, со цел да ја наградите вашата кожа, да ја исчистите, да го подигнете тонот и да ја направите посвежа и помека.


Холивуд

Иако нејзиното име е „гламурозно“, холивудската маска е многу обична и лесна за правење. Потребни ви се две лажици овесна каша или пченкарно брашно. Измешајте ги со белки, а потоа добро изматете ја масата. Нанесете ја на лицето и оставете ја да стои 20 минути, а потоа нежно извадете ја со памучна крпа, измијте со топла вода и исплакнете го лицето со ладна вода. Оваа маска не само што ја чисти, туку и ја освежува и матира кожата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi