ЈАПОНСКАТА ТЕХНИКА ЗА МИЕЊЕ ЛИЦЕ 4-2-4 Е ТАЈНАТА НА БЛЕСКАВА КОЖА! Пробајте и откријте зошто овие луѓе не стареат!

28 април, 2021
јапонска техника

Иако е потребно извесно време за да се постигне здрава, чиста кожа, Јапонците смислија свој ритуал како да изгледаат беспрекорно и да се ослободат од кожните проблеми.

Имено, оваа техника трае 10 минути и има три клучни чекори што ќе направат вашето лице да свети. Откријте подолу како изгледа јапонскиот метод за чистење на лицето 4-2-4 и како може да придонесе за поздрава кожа.

Многу Азијци го користат методот 4-2-4 за чистење на лицето

Методот 4-2-4 е посебен систем за чистење поделен на временски фази:

Започнувате со масло и оваа постапка трае четири минути. Само тогаш можете да го користите средството за чистење две минути. Последниот чекор е испирање, повторно четири минути.

Ако го користите овој метод на чистење, не треба да го миете лицето наутро, туку само навечер. Покрај тоа, не мора да го практикувате овој метод секој ден. Четири пати неделно е доволно.

Први 4 минути: Фаза на масло

Фазата на масло ја подобрува циркулацијата, бидејќи кожата се масира точно четири минути. Исто така, го омекнува горниот слој на кожата, што помага да се ослободат запушените пори. Клучот е да се избере вистинското масло што може да остане на површината на лицето.

На пример, маслото од јојоба се апсорбира во вашата кожа. Подобро е да се користи рицинусово масло, кое помага да се отстранат токсините. Бидете претпазливи со масажа на кожата доколку имате каква било траума или контраиндикации.

Втори 2 минути: Фаза на чистење

По масажата на лицето, нанесете малку средство за чистење на маслото. Експертите велат дека претпочитаат кремасти средства за чистење, отколку пена или гел, бидејќи не ја сушат кожата толку многу. Чистете го лицето две минути со нежни движења за да не го оштетите лицето.

Последни 4 минути: Фаза на плакнење

Почнете да плакнете со топла вода две минути, а потоа завршете со студена уште две минути. Топла вода ќе го измие вишокот масло од кожата и ќе го зголеми протокот на крв во површината, додека ладната вода подобро ќе ги затвори порите. Оваа техника помага во хидрирање на кожата, па по овој метод, вашето лице ќе изгледа беспрекорно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris