МАСКА ОД КАФЕ И КАКАО: Затегнете и освежете го вашето лице со омилениот пијалок

5 јули, 2021
b16735ded9dd09fc94f92733e5507863b08f500a

Кафето е богато со антиоксиданти и може да биде многу корисно за вашата кожа

Едноставен рецепт за маска од кафе ќе го направи вашето лице свежо и затегнато.

Следниот пат кога ќе го испиете кафето, не фрлајте го талогот бидејќи со малку вода може да послужи како козметички препарат. Малку промешајте го талогот, а потоа втријте го во кожата на лицето пет до десет минути. После масажата исплакнете го лицето со млака вода.

Маска од кафе и какао

Состојки:

  • 2 лажици мелено кафе
  • 2 лажици какао во прав
  • 3 лажици полномасно млеко или јогурт
  • 1 лажица мед.

Подготовка:

Измешајте ги сите наведени состојки добро и нанесете ги на лицето. Откако маската ќе отстои околу 15 минути, треба да се исплакне со млака вода. Додека ја нанесувате маската, нежно масирајте го лицето за подобра циркулација.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi