НЕЈЗИНАТА КОЖА, БЕЗ ВИДЛИВИ БРЧКИ, БЛЕСКА! Џенифер Лопез ја откри тајната на убавината и младешкиот изглед во ШЕСТАТА деценија

29 јуни, 2021
Screenshot_10

Убавата актерка и пејачка истакнува дека употребата на маслиново масло во негата на косата и кожата е семејна традиција

Се сеќавате на Џенифер Лопез од нејзините помлади денови, кога глумеше во филмот „Селена“ или во „Слугинката и сенаторот“ пред 20 години. Не можеме да кажеме дека Џенифер многу се промени, нејзините години одлично ѝ прилегаат.

Нејзината сјајна кожа изгледа безвременски и иако многумина ја критикуваа мислејќи дека става ботокс, ги поби овие мислења. Таа има линија козметички производи и ја откри тајната на беспрекорниот изглед

Истакнува дека користи навлажнувачки ноќни креми, како и оние со заштитен фактор.

– Со години, првото прашање кое ми го поставуваат е за кожата, затоа се чувствував некако должна да го споделам она што го научив – истакнува Џенифер Лопез на својата веб-страница.

Негата на Џенифер Лопез

Маслиновото масло игра важна улога. Маслото што се појавува во линијата JLo Beauty е токму ова масло. Убавата актерка и пејачка истакнува дека употребата на маслиново масло во негата на косата и кожата е семејна традиција.

Лопез користи серум од маслиново масло два пати на ден. А ние сега го знаеме рецептот за младешкиот изглед на Џенифер Лопез.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi