Сувото четкање го намалува целулитот! Пробајте ја оваа едноставна техника за подобар изглед на вашата кожа

5 октомври, 2021
profimedia-0362222530

Најдобро е да го правите ова наутро, пред туширање, бидејќи тогаш резултатите се најдобри.

Ако не можете да се помирите со дупките на вашата кожа, осврнете се на нова алатка за нега – сува четка за тело!

Докажано е дека едноставната четка за сув пилинг на бутовите и задникот прави многу повеќе за вашето тело отколку разните лосиони и креми што се користат за борба против целулитот.

Предности на сувото четкање на телото

Освен што ослободува од целулитот, сувото четкање е одлично за подобрување на протокот на крв и циркулацијата и намалување на брчките, како и за темните дамки на кожата. Исто така, четкањето ги отстранува мртвите клетки од кожата и ѝ помага да дише. Вашата кожа ќе стане помека. Четкањето ја олеснува кожата од токсини и промовира дренажа на лимфата.

Четкањето се врши со поместување на проблематичните делови од телото со енергични движења. Движењата можат да бидат кружни или исправени, важно е да се задржите на секое место најмалку 30 секунди. Препорачливо е да го правите ова секој ден 15 минути.

Најдобро е да го направите ова наутро, пред да се истуширате, затоа што тогаш се добиваат најдобри резултати.

Додатоци за суво четкање

Важно е да изберете четка направена од природни влакна, што не е премногу мека. Ако не најдете соодветна четка, ќе користат и ракавици од луфа направени од природни материјали.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris