Спас за кожата во текот на летото: Домашна маска за лице од само три состојки (РЕЦЕПТ)

5 август, 2021
Devojka-lice

Како да се реши проблемот со сува кожа?

Колку пати сте имале чувство дека кожата на лицето е толку сува што просто мора да ја намачкате?

Овој проблем е особено изразен во лето.

Сувото лице и чувството на затегнатост ќе станат минато кога ќе ја пробате оваа домашна маска направена од само три состојки.

Подготовката е многу едноставна, а првите ефекти ќе ги видите по првиот третман.

Состојки:

  • една лажица гел од алое вера
  • една лажица кокосово масло
  • шеа путер

Подготовка:

Мешајте додека не добиете еднолична смеса. Втријте ја маската во лицето и вратот и оставете ја да делува 20 минути.

Потоа исплакнете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi