Ве мачи исцртувањето на ајлајнерот? Овој трик со ШНОЛА го користат и професионални шминкери! (ВИДЕО)

29 август, 2021
uglovi_0

Ќе ви го олесни животот …

Речиси и да нема форма на очи на која мачкастиот ајлајнер не стои добро. Големите очи ќе бидат дополнително истакнати, а помалите ќе добијат поизразена форма.

Сепак, не е секогаш лесно прецизно да се нанесува молив за очи, дури и ако се шминкате со години. Сепак, постои еден одличен трик, кој често го користат самите професионални шминкери, и кој драстично ќе ви ја олесни работата.

Се што ви треба е шнола, на која ќе нанесете малку ајлајнер, а потоа потпрете ја на работ на окото, за бојата да се отслика.

Сега веќе е полесно да се исцрта остатокот.

Еве како тоа изгледа во пракса:

@annnakra

Люблю красивые стрелки❤️

♬ オリジナル楽曲 – kk
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi