ВИ НЕДОСТАСУВА ВОЛУМЕН ВО КОРЕНОТ? Имаме трик што ќе направи вашата коса да изгледа како штотуку да сте излегле од фризерски салон

8 март, 2021
kosa

Со овој трик, вашата коса секогаш ќе изгледа совршено и луксузно, како на реклама.

Косата сочинува голем дел од нашиот изглед, па затоа се смета за најубав украс на секоја жена, но многу од нив се измачуваат кога станува збор за идеи за стајлинг.

Темпото на живот е сè побрзо и побрзо, а ние имаме сè помалку време за себе, па одењето на фризер неколку пати неделно не е прифатливо решение доколку сакаме косата секогаш да ни биде стилизирана.

Затоа, најдовме едноставен начин како да ја стилизирате косата како вистински професионалец, дома! Сите ќе ви завидуваат за ваквата фризура, а вие ќе изгледате како штотуку да сте излегле од салон.

Првиот совет од професионалци е да го изберете вистинскиот фен за коса. Има толку многу фенови за коса, но при купувањето најважна е нивната сила, т.е. помоќен проток на топлина и воздух. Потребен ви е фен за коса од најмалку 1800 вати за да спречите виткање на косата. А, ако вашата коса е густа и бујна, можеби ќе ви треба фен за коса над 2000 вати.

Чекор 1: Исушете ја косата малку со фен за коса

Чекор 2: Потоа поделете ја на 2 дела

Чекор 3: Четкајте прамен по прамен со поголема четка, а потоа завртете ги со витлер и фиксирајте го витлерот на главата со шнола.

Кога ќе завршите сè, оставете ја завитканата коса околу 10 до 15 минути, бидејќи крајниот резултат е подобар ако косата целосно се излади. Кога ќе ги извадите витлерите, вашата коса ќе биде полна со волумен од коренот и ќе изгледа како штотуку да сте го напуштиле фризерскиот салон.

Погледнете подетални чекори на видеото подолу:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris