Уметноста на заведувањето! СЕКОЈ маж може да биде освоен, важно е да знаете ШТО ПРАВИТЕ!

16 март, 2021
заведи

Според некои психолози, постојат посебни техники за освојување на разни видови мажи. Откако ќе разберете кој тип сакате, применете ги овие совети од експерти за врска.

Заведувањето, велат тие, е уметност и скоро секоја жена сонува да ги совлада техниките што ќе и овозможат да полуди маж. Психолозите сметаат дека клучот е да совладате техники кои ќе бидат различни за одредени типови на мажи, бидејќи не е исто ако освоите алфа маж или повлечен, скромен човек. Освен тоа, секоја жена доживеа неуспех во заведувањето, затоа немојте да мислите дека не знаете како да заведувате и флертувате, можеби едноставно не сте ја разбрале личноста што ја освојувате доволно, не „проваливте“ „на кој тип точно и припаѓа.

Алфа мажјак
Алфа мажјак (или воин) е човек кој се обидува да ја постигне својата цел во најкус можен рок. Таквата личност веднаш го диктира своето сценарио. Затоа, доцнете на првиот состанок. Ако сфати дека жената капитулира под неговиот шарм и притисок, веднаш ќе му стане здодевно. За да заинтересирате алфа машко, не покажувајте дека сакате да го придобиете. Ако не претерате, тогаш тој го гледа тоа како предизвик. Алфа-мажот сака негувани жени, оние кои привлекуваат внимание. Но, најважно е дека во никој случај не флертувате со други мажи во друштво на вашиот алфа маж. Тоа е директен удар за суетата, а потоа исчезнува. Бидете сигурни да побарате стручно мислење каде што ќе може да ги покаже своите знаења и вештини. Тој е особено задоволен да зборува за работи што ја покажуваат неговата супериорност во однос на другите мажи. Кога се занимавате со претставници на овој вид, важно е да не бидете остри и категорични, бидејќи „воинот“ е навикнат да командува и не треба да се чувствува доминиран. Со среќа. Ќе се исплати, тие се големи љубовници и се верни кога ќе сфатат дека сте вистинската.

Детето
Светот во кој живее овој човек е лесен и едноставен. Зборот што управува со неговото однесување е глаголот „сакам“. Тој не е подготвен за настани што не му носат задоволство. Тој е подготвен да сака, но ако тоа не бара жртва. Детето тип мора да го освои вниманието и мора постојано да се грижи за него. Во никој случај не сакам да кажам дека препорачувам мајката да биде неактивна. Ќе му ја одземе инспирацијата. Зборувајте за вашиот успех, тоа ќе му се допадне, но не затоа што ќе биде воодушевен од вашите достигнувања, туку затоа што како задоволна жена нема да му создадете многу проблеми.Ова не е идеален маж, но љубовта не бира.

Нарцис
Главната животна љубов на нарцисистот е љубов кон самиот себе. Сè наоколу е дизајнирано да ја рефлектира неговата уникатност и уникатност. Овој човек обожава да блесне, а неговата сопруга мора да му даде. Ако излегувате со нарцисоиден маж, тогаш најсилната стратегија на интеракција е постојано да му се восхитувате. Тој ќе се согласи на врска со жена која е целосно насочена кон него. Сè што правите мора да се случи под насловот „за негово добро“! На состанокот со нарцис, сè е едноставно: може да зборувате глупости, важно е да му се восхитувате на неговите зборови. Не зборувајте за вашите достигнувања, дека сте успешни на работа, дека имате хоби, дека вежбате … Ќе му здодее.

Скромен човек
Скромен човек е веројатно една од најдобрите опции за сериозна врска. Тој не ги шармира сите околу себе, ниту келнерката, ниту девојчето од соседната маса не се онесвести поради него. Тој е ограничен кога нарачува храна или чека редица за билети за театар, но знае како да ги цени односите. Затоа што му е тешко да ги оствари. Главната работа за овој тип на мажи е да создадат топла атмосфера. Тој мора да се чувствува удобно и безбедно. Дефинитивно не треба да се фалите пред него. Чувајте го вашето однесување лесно и смирено. Не прашувајте му прашања за неговиот личен живот или колку е успешен на работа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris