Вака изгубив 12 КИЛОГРАМИ за еден месец: Лекар го откри својот рецепт, овие намирници се строго забранети!

3 јуни, 2021
dij (1)

Сергеј Бубубновски, најценетиот лекар од Русија, тврди дека златното правило за слабеење е да се стане од маса едвај сит. Значи, ако сè уште се чувствувате малку гладни, престанете да јадете и оддалечете се од трпезата.

Аеробните вежби се клучни, не само за слабеење, туку и за одржување на мускулната маса.

Аеробни вежби кои придонесуваат за побрзо слабеење се:

 • едноставно пешачење најмалку 2 часа со брзина од 6-8 км на час (доволно е на нерамен терен еден час);
 • трчање 20-30 минути, со отчукувања на срцето до 140-145 отчукувања во минута;
 • скијање (крос-кантри скијање) најмалку 3-5 км;
 • пливајте (без запирање) најмалку 1,5-2 км со најбрзо можно темпо.

Принципи на добра исхрана проследени со д-р Бубновски:

 • јадете непреработени природни производи (овошје, зеленчук, ореви, јајца, житарици, цели зрна, риба, живина, зајачко месо, млеко, сирење);
 • никогаш не консумирајте конзервирана храна;
 • подгответе оброци што содржат 2-3 различни состојки (поедноставна храна, подолг живот)
 • избегнувајте шеќер и сол, заменете ги со зачини, сосови; на пример, солта може да се замени со сок од лимон или соја од соја, а рафинираниот шеќер може да се замени со шеќерна трска, мед, слатко овошје, црно чоколадо;
 • избегнувајте алкохол, особено додека јадете. Виното и водата консумирана со храна се акумулираат во дигестивниот тракт (гастроинтестинален тракт) и раствораат ензими што се ослободуваат за да се распадне храната. Затоа, пиењето чај веднаш по оброкот доведува до дебелина и варење. За десерт, подобро е да земете лубеница или друго овошје, како што се јаболка;
 • исклучете го кофеинот од вашата исхрана. Неколку часа по кафе, се појавува слабост, раздразливост, главоболка. Ова е стимуланс, па дури и опоен лек.
 • покрај тоа, потребно е да се следи правилниот режим на вода за пиење, односно да се пијат најмалку 3 литри вода (12 чаши) на ден.

Ако сте гладни после тренинг, најдобро е да почекате половина час и да јадете нешто протеини: риба, пилешко, јајца, но доволно само за да го задоволите гладот, никогаш не прејадете.

Диета на доктор БУБНОВСКИ:

Појадок и вечера

Појадок: леќа, просо, овесна каша, ориз

1/2 чаша житни култури до 2 чаши вода; истурете ја со врела вода, варете на рингла 4-5 минути додека водата не зоврие. Нема сол! + кромид, пржен во растително масло додека не стане жолт, или соја сос (наместо сол), + каков било зеленчук (по можност свеж, лесно можете да истурите растително масло): зелка, цвекло, краставица, домат, морков.

stomak

Вечера:

Урда со џем или мед,
Нискомаслено млеко (1,5% маснотии), можете да јадете парче црн леб.
Супа од зеленчук, варена риба со мала содржина на маснотии, + каков било гарнир од житарици или зеленчук.
Пилешки гради и секое гарнирче од житарки или зеленчук.

Важно!

 1. Оброци на секои 5-6 часа.
 2. Пијте многу течности – најмалку 4 литри на ден.
 3. Пијте вода или незасладен чај помеѓу оброците.
 4. Еднаш неделно 24 часа на вода.
 5. Дневно: 2 часа брзо одење или 500 сквотови.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi