Вака се облекуваат Французинките: Парчиња облека кои секоја кралица на стилот мора да ги има во ормарот

27 септември, 2021
shutterstock_1545848027

Французинките се сметаат за жени кои зрачат со стил и елеганција.

Не е ни чудо што тие честопати се пример за многу млади дами ширум светот.

Косата им е секогаш совршена, користат минимум шминка и изгледаат совршено свежи и сјајни. Со суптилност и грациозност, тие успеваат да го облагородат секој стајлинг како да е избран со часови.

Всушност, важно е да имате само неколку парчиња облека во вашата гардероба што лесно ќе ги комбинирате и секогаш ќе изгледате стилизирано без напор. Тајната е во безвременските парчиња што Французинките сакаат да ги носат.

За нив важи правилото „Помалку е повеќе“, па затоа не сакаат безусловно да инвестираат во секој тренд, бидејќи веќе имаат парчиња кои се моден хит секоја година.

Вечерното издание не може да помине без коктел фустан. Французинките најчесто избираат фустани со струк, а секогаш е феноменална опција да носите неутрална нијанса која ќе ја комбинирате со елегантни чевли со високи потпетици.

Миди фустаните се совршен избор, а секоја шик Французинка има барем еден фустан со цветни мотиви. Овие фустани одлично одат со патики, чизми до глуждот, но и со потпетици.

Ролка

Ролката во неутрални бои ги следи сите правила на есенската облека. Модниот минимализам е секогаш по цена, и секоја Французинка има црно здолниште, иако не заборавајте да земете и бело и беж. Можете да го носите под капут и блејзер.

Блејзер

Црн или тегет блејзер е неопходен адут во гардеробата на Французинката. Ако имате парче во една од овие две класични бои, лесно ќе ги комбинирате со панталони, здолништа, фустани.

Кожно здолниште и јакна

Коженото здолниште со А-крој е женствено, секси, а сепак дава допир на елеганција и се носи со блејзери, здолништа, блузи. Од друга страна, кожената јакна е урбана, секогаш модерна, и како што знаеме – може да се носи со се.

Класични салонки

Кралиците на стилот секогаш имаат салонки во ормарот за чевли, прво црна, но и во други бои. Не се плашат да експериментираат, па носат и модели со импресивна пета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris