ВАКОВ МАЖ ВСУШНОСТ САКААТ ЖЕНИТЕ: Цврстата рака во љубовта веќе не е важна!

18 септември, 2021
471618_lj7_f

Во минатото, самодовербата, силната рака и силата беа рецептот за освојување на секоја девојка, но денес жените не се грижат многу за таквите алфа мажи. Тие се многу подобри со другиот тип – таканаречените бета мажи.

Група британски брачни психотерапевти се занимаваа со оваа тема и еве како објаснуваат зошто бета мажите сега се попожелни како момчиња и сопрузи.

Скромни џентлмени

Бета мажите се разумни, толерантни и културно способни да избегнат конфликт. Тие знаат како да слушаат жена и ненаметливо нудат помош, што не е типично за доминантните алфа мажи, пишува „Bright Side“.

Го чистат станот и мијат садови

Бета – мажот нема да се намурти ако треба да ги мие садовите или да го правосмука станот. Никогаш нема да го слушнете како вели: „Тоа не е машка работа“.

Не се „контролирачки изроди“

За разлика од алфа мажјакот, кој се грижи да прашува за се, за бета мажјакот, еднаквоста е многу важна во врската.

Тие се лојални и романтични

Бета мажите се верни партнери и не се фалат со своите љубовни вештини. Тие се совршени татковци и уживаат да подготвуваат изненадувања во бракот. Тие се романтични, и со нив е лесно да се планира животот на долг рок.

Несебичност

Психолозите тврдат дека бета маж ја гради женската самодоверба. Тој не е себичен по природа и никогаш не се жали ако работи или заработува повеќе. Тој не се натпреварува со својата сопруга, туку ја поддржува и споделува се со неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris