ВАКВИ ПОДАРОЦИ ТРЕБА ВЕДНАШ ДА СЕ ФРЛАТ! Никогаш не ги чувајте во куќата!

10 јули, 2021
403516_kira-auf-der-heide-ipx7j1n-xuc-unsplash_f

Експертите за Фенг Шуи веруваат дека секој предмет носи енергија во себе, и чувајќи го во куќата, таа енергија ја пренесуваме во нашиот дом.

Затоа, според нив, треба да бидеме многу внимателни што внесуваме во куќата и чии подароци прифаќаме и чуваме.

Се смета дека најлошото нешто што можете да го донесете во куќата е дарот на завидлива и злобна личност. Се верува дека оваа ставка брзо ќе внесе расправии во куќата, дури и болести, развод…

Се верува дека луѓето кои ви завидуваат и воопшто не се задоволни поради вашиот успех, семејство или деловна активност, први ќе ви донесат подарок. Негативната енергија на давателот се пренесува и на објектот, кој делува тивко, но моќно од аголот на вашиот дом.

Како да препознаете објект полн со негативна енергија?

Ако се чувствувате непријатно кога ќе го добиете подарокот или имате чудно чувство секогаш кога ќе го погледнете, фрлете го предметот без грижа на совест. Не ставајте го на таванот, подрумот или нешто слично, само фрлете го. Некои веруваат дека е најдобро да се запалат вакви предмети.

Верувајте во вашата интуиција кога станува збор за вакви работи!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi