Ве мачат влакна на лицето: Направете ја оваа маска и гледајте како паѓаат!

8 август, 2021
Opera Snapshot_2021-08-08_054942_www.alo.rs

Ако имате проблеми со влакната на лицето, обидете се да ги решите со природните состојки што ги имате во вашата кујна.

Ви треба:

Домат
Голема лажица млеко
Мала лажица желатин во прав

Подготовка:

Исчистете ја кожата на доматот. Исечете го, потоа додадете млеко и желатин. Измешајте се добро додека не добиете фина смеса. Нанесете го на местото што сакате да се депилирате, оставете го 10 минути, а потоа исплакнете.

Кога ќе исплакнете, избришете нежно со крпа. Влакната ќе почнат да паѓаат, и ќе бидете воодушевени. Оваа маска не е добар избор за луѓе кои имаат чувствителна и сува кожа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi