Вечното прашање: Шишки – да или не?

2 октомври, 2021
242033011_1908775459296780_4384113695414177439_n-e1633014008529-790x568

Ретко која жена барем еднаш во животот не поминала покрај огледало и помислила: Уморна сум од оваа фризура – што ако си направам шишки? Или таа ги скратила по примерот на инфлуенсерка од Инстаграм, за конечно да сфати дека немаат иста форма на лице и дека резултатот не ги исполни очекувањата…

Слични размислувања беа поттикнати од фризурата на Ана де Армас на неодамнешната премиера на филмот за Џејмс Бонд „No Time To Die“.

Фризурите со шишки даваат сосема нова димензија на фризурата и лицето, правејќи го изгледот малку повеќе мистериозен и заводлив. Ако сакате драматична промена на сликата, освен обликот на лицето, уште поважно е да се земе предвид фактот дека шишките не се со „низок степен на одржување“, па затоа не се идеални за оние со страв од обврски, па пред да земеме ножици во рака или да повикаме фризер, следниве прашања:

Дали сум подготвена да мијам шишки почесто од остатокот од косата?

Дали имам време да ги исушам со фен веднаш по миењето со тркалезна четка?

Дали имам волја шишките после фенирање и да ги пеглам (и сето тоа да го повторам следниот ден)?

Ако одговорот на сите прашања е да, тие може да бидат вистинско освежување на изгледот! И за оние кои не се решени, можеби е најдобро да започнат со експериментирање со шишките што Меган Фокс ги носеше на Мет Гала…

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris