Весели бои на гумени чизми кои пркосат на тмурното време: 4 модели кои ќе ве орасположат

30 август, 2021
shutterstock475212664-830x0

Времето за чизми пристигна побрзо отколку што очекувавме, но секоја жена која сака чевли потајно посакува постудено време со цел конечно да ги извади омилените чизми од ормарот. Наместо штикли и сандали, прекрасни гумени чизми ни се смешкаат од полиците во продавниците.

Дождливите денови карактеристични за есента не се многу инспиративни за создавање на совршена комбинација. Потоа посветуваме посебно внимание на чевлите бидејќи не сакаме нозете да ни бидат влажни. Затоа гумените чизми се најдобро решение.

Од првобитната цел да бидат дел од работната облека, денес тие станаа неопходен моден додаток, па затоа постојат брендови кои се занимаваат исклучиво со производство на модерни чевли за дожд. Оваа сезона гумени чизми ќе доминираат на улиците, а жените ќе ги обожуваат поради нивната практичност.

  1. Црвени гумени чизми

Интересни гумени чизми во боја ќе се издвојат од тмурниот ден. Ако чизмите не се пригушени бои, тие ќе станат важен дел од модната комбинација, со која ќе можете да одговарате на остатокот од стајлингот. Комплетирајте ја модната комбинација со капут и чанта и подготвени сте да тргнете.

  1. Портокалови чизми

Направете контраст помеѓу интересната боја на гумени чизми и неутрални тонови на облека. Гумени чизми може да се носат со тесни панталони со рамни ногавици и фармерки, но неспорно е дека изгледаат одлично со фустан или здолниште.

  1. Жолта за инат на дождот

Со весели гумени чизми ќе го подобрите расположението дури и кога времето е мрачно и врнежливо, а нивниот практичен елемент сигурно нема да биде занемарлив кога официјално ќе дојде есента.

  1. Розови гумени чизми

Бидејќи гумените чизми стануваат се попопуларни, се повеќе се произведуваат во интересни модели, бои и дизајни, па розовата боја не изостанува ниту оваа сезона. Розе совршено се вклопува со речиси сите други бои, и ако сакате да експериментирате, облечете жолта јакна и сончајте се во дождлив ден.