ВИ СЕ СОБИРААТ ВЛАКНА НА ОБЛЕКАТА? Само ставете ВЛАЖНО МАРАМЧЕ во машината за перење и заборавете на овој проблем!

8 октомври, 2021
dd3684be0c4ef678735dc8f42e800487dc83cc5d

Вметнувањето влажно марамче во машината ќе го реши проблемот што ги мачи многумина, особено сопствениците на миленичиња.

Ако имате домашно милениче или косата ви паѓа многу, па секој пат кога ќе ги извадите измиените алишта од машината, се прашувате од каде доаѓа толку коса, овој трик ќе ве воодушеви!

Се што треба да направите за да се ослободите од влакната од миленичиња (но и од другите влакна) од алиштата е да ставите влажни марамчиња во машината при перење. Тие ќе „направат магија“ за вас – ќе ги соберат сите влакна, така што нема да останат на алиштата.

Машина за перење алишта

Трикот е многу едноставен, а единственото правило што треба да го следите е да не ставате повеќе од три влажни марамчиња во машина за перење што мие седум до осум килограми алишта. Друго важно, но и логично правило е да користите ново влажно марамче секој пат кога ќе перете.

Пред да ги ставите во барабанот на машината, направете само една мала проверка – обидете се да ги искинете, за да бидете сигурни дека се доволно силни да не се распаднат при перењето. Ако не можете да ги скинете со рака или можете, но многу тешко, не мора да се грижите дека тие ќе се распаднат внатре.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris