Ви треба брза и впечатлива фризура? 4 совети за совршен коњски реп кој можете да го направите сами

17 септември, 2021
328029_shutterstock-515462386_ff (1)

Дали сакате да ја кренете косата и немате време да одите на фризер? Ви носиме едноставни трикови како сами да врзете висока опашка, и да изгледа како некој да ви ја врзал во фризерски салон.

Оваа фризура е нешто што ви одговара со секој аутфит што ќе одберете да го понесете, без разлика дали станува збор за свечена прилика или пауза за кафе. Универзално е универзално и можете да го одберете во секое време ако ви снемаат идеи за фризури што сами можете да ги направите.

За ова ви треба:

чешел
четка
лак за коса
силна лента за коса
помали шноли
гел

  1. чекор – подигнете ја косата со четка до висината што ви одговара и врзете ја опашката со еластична лента за да не можете да ја истегнете гумата по последното влечење на косата
  2. чекор – ако добро сте ја врзале косата, се што треба да направите е да испрскате малку лак и да ги поправите влакната со чешел, но ако ви се допаѓа вашата коса да биде повеќе масна, тогаш прво поминете ја косата со раце намачкани со гел, а потоа со чешел, потоа повторно фиксирајте ја косата на главата.
  3. кога сте ја врзале косата, треба да одделите мал дел од косата под опашката и да ја завиткате околу гумата за да ја скриете, а потоа да го зацврстите со шнола.

Потоа натапирајте ја опашката ако сакате да има волумен, но ако не сакате, лесно испрскајте ја косата со лак и подготвени сте.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris