Висока или ниска пунџа? Изборот е ваш: 3 фризури за врнежливо време со кои секогаш ќе изгледате дотерано и средено

10 октомври, 2021
187259_profimedia0140947983_ff

Кога ќе дојде есента и дождливото време, предизвикот за девојките е како секогаш да се дотеруваат, а фризурата да им одолее на временските услови. Затоа избегнуваат да ја исправат косата бидејќи во спротивно би се извиткала и разлетала.

Затоа многумина бараат решение за излез од оваа ситуација и прибегнување кон разни техники како виткање коса, врзување опашка и слично, како начин да имате совршена фризура во лоши временски услови.

Меѓутоа, ако одберете да врзете пунџа, сите ваши проблеми ќе бидат решени.

Ви носиме три фризури за дождливо време без грешки:

1. Висока бушава пунџа врзана со шамија која е во street стил

2. Ниска пунџа каде косата минува над ушите

3. Пунџа на врвот на главата со извлечени прамени

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris