ВКУСЕН СОК КОЈ ГИ ТОПИ КИЛОГРАМИТЕ! Започнете го секое утро со овој пијалок и доведете ја линијата во ред!

13 јули, 2021
243139_grejpfruit-2868186-960-720_f

Ако се борите со вишокот килограми, овој пијалок ќе ви помогне да го решите тој проблем

Состојки:

голем грејпфрут

1/4 лимон

парче ѓумбир

Подготовка:

Овошјето измијте го, излупете го и ставете го во соковник. Исцедете го и чувајте го во фрижидер. Пијте наутро на празен стомак и помеѓу оброците. Доколку немате соковник, исцедете го овошјето на цедалка и изрендајте го ѓумбирот.

Главната состојка на овој пијалок е грејпфрутот. Еве како тој влијае на телото:

Ја подобрува циркулацијата,

Спречува акумулација на вода во телото, а со тоа го спречува создавањето на целулит,

Го забрзува метаболизмот,

Ги отстранува токсините од телото,

Го регулира нивото на шеќер во крвта.

Сосема доволно причини да го започнете секое утро со овој пијалок.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi