Влакна на женските гради може да бидат знак за здравствени проблеми: Препознајте ги на време!

7 април, 2021
grudi

Многу дами имаат коса на градите, поточно околу брадавиците, и тоа не е причина за грижа. Меѓутоа, ако имате коса на други делови од дојката, не само околу брадавиците, слушајте го вашето тело и обрнете внимание на какви било промени.

Косата на градите може да биде резултат на хормонална нерамнотежа, тоа е претежно зголемено ниво на тестостерон, но исто така може да биде предизвикано од синдром на полицистични јајници.

Покрај рак на дојка, жените кои имаат синдром на полицистични јајници може да имаат и некои други симптоми – неправилен менструален циклус, подолго крварење од менструација, акни, зголемување на телесната тежина, како и проблеми со зачнувањето.

Значи, влакната од градите сами по себе не треба да бидат причина за загриженост, но ако забележите некој од горенаведените симптоми, консултирајте се со доктор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi