Внесете нота на ведрина и нежност во есенскиот стајлинг: Розови нијанси кои ги бришат годините!

2 септември, 2021
moda-roze-pink-kaput-haljina02-830x0

Модните трендови ќе бидат шарени оваа есен. Покрај земјените тонови кои ќе доминираат во палта, јакни и кошули, паралелно со нив, креаторите ги предлагаат сите нијанси на розова – од најсветлите, преку валканата розова, до интензивната драматична розова боја која развеселува на прв поглед и ја турка сивата есен во позадина ..

Друга предност на палетата на розови нијанси е тоа што ги „брише годините“; дури и ако само едно парче облека или детали се во розова боја, ќе изгледате посвежо, помладо и поенергично. Па, зошто да не го искористите тоа?!

Ви носиме четири модни комбинации што можете да ги ископирате оваа есен и да станете (и да останете) кралица на добриот стил.

  1. Капут во светло розеви нијанси

Овој поширок модел на палто совршено се вклопува со фармерки и едноставна маица. Дополнете ја секојдневната комбинација со црни чизми до глуждот на пета и мала црна чанта.

  1. Циклама широки панталони за излегување на кафе со пријателите

Панталони во комбинација со маслинесто-зелена „воена“ јакна и маичка во иста нијанса, со мала светло розева торба, се одличен избор за попладневно излегување на кафе и колачи со пријателите.

  1. Совршена розово – црна комбинација

Розови плишани панталони во комбинација со црна маичка и чанта во исти нијанси ќе одговараат на тинејџерите, но и на сите оние кои сакаат да изгледаат помлади.

  1. Розов фустан за вечерно излегување

Голиот фустан на рамената е вистинскиот избор за вечерен стајлинг. Карнерите ќе дадат романтична и елегантна нота. Со овој модел на фустан, нема да ви треба ниту накит.