Во 90-тите ги освојуваше модните писти, денес има 57 години и изгледа брутално: Сето тоа благодарејќи на овие навики!

4 октомври, 2021
259831_elmekfirson_ls (1)

Нејзиниот добар изглед не може да се оспори. Моделот Ел Мекферсон на 57 -годишна возраст изгледа неверојатно, па лесно може да застане рамо до рамо со многу помлади дами.

Таа беше водечки модел во 90 -тите години, работеше со сите одлични дизајнери, и се чини дека времето застана за неа. Таа се уште има совршена линија, сето тоа благодарение на навиките на кои строго се држи со години.

  1. Зеленото смути е чекор број 1

Таа пие пијалак со зелен зеленчук секое утро на празен стомак. Сигурна е дека се чувствува многу подобро поради овој утрински ритуал, и затоа изгледа одлично. Овој пијалок и помага да ги исфрли акумулираните токсини од црниот дроб и бубрезите, но и го забрзува метаболизмот.ж

El Mekfirson
  1. Пијте најмалку два литра вода дневно

Хидратацијата игра клучна улога во одржувањето на добриот изглед, и на телото и на лицето, така што Ел троши најмалку 2 литри течност секој ден.

  1. Органската храна има предност

Моделот се обидува целосно да се ослободи од ГМО храната. Сигурна е дека драстично го расипува изгледот.

  1. Пијте само едно кафе дневно

Како и многумина од нас, Ел е љубител на кафе, но пие само една шолја дневно, бидејќи кофеинот може да ја попречи апсорпцијата на здрави хранливи материи од храната.

El Mekfirson
  1. Таа ги замени лошите масти со добрите

Не се сите масти лоши. Оние што се наоѓаат во преработената и конзервирана храна се лоши, но затоа Ел ужива во придобивките од добрите масти што се наоѓаат во лененото семе, маслиновото масло, рибиното масло и авокадото.

  1. Протеините се од суштинско значење

Во нејзиното мени доминира храна богата со протеини.

  1. Одете во теретана 4 пати неделно

“Физичката активност е многу важна на моја возраст, и поради мојот физички изглед и поради моето здравје. Најмногу уживам во кардио тренинзите”. Таа советува да тренирате најмалку 4 пати неделно по половина час.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris