Во овие денови жените се најрасположени за ВОДЕЊЕ ЉУБОВ

11 јули, 2021
Seksi-devojka1-1-2048x1365

Не секој ден е ист

Дали некогаш би помислиле дека постои врска помеѓу водењето љубов и денот од неделата или месецот?

Верувале или не – има.

Ова го покажа најновото истражување.

Женското либидо е под влијание на разни надворешни и внатрешни фактори, додека се чини дека машката желба за секс е секогаш иста, силна и секогаш изразена.

Ако мислевте дека жените се расположени за секс за време на викендите, тогаш не сте биле во право. Всушност, во прашање се специфични денови од месецот.

Најсилното либидо е непосредно пред и за време на плодните денови, поточно, многу брзо по крајот на оние денови.

Сепак, покрај хормоните, на желбата за секс влијаат и голем број фактори, вклучително и денот во неделата. Истражувањето спроведено на голем примерок на слободни жени во сериозни врски открива дека слободните жени најпрво ќе водат љубов во понеделник и среда, додека оние во врска ја оставаат акцијата за петок или сабота.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi